tren

Ekibimiz

61

1984 Ankara doğumlu Av. Serdar Ülkü; ilk, orta ve lise eğitimini Ankara da, 2008 yılında üniversite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitim sürecinde, iki yıl üst üste üstün başarı ödülü alan Ülkü, öğrencilik döneminde birçok kurul ve kulüp te aktif görev almıştır.

Ülkü, 2009 yılında staj eğitimini Ankara Barosunda tamamlamış olup dönemde konusunda uzman önemli hukuk bürolarında çalışmıştır.

2011 yılında SUEN Hukuk ve Danışmanlık Ofisini kuran Ülkü, Türkiye’nin birçok ilinde gerçek ve tüzel kişilere avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzmanlık alanı ağırlıklı olarak, Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Sözleşme Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Tüketici Hukuku, İcra-İflas Hukuku alanlarıdır.

Ankara Barosu bünyesinde, 2 dönem boyunca Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Uluslararası Spor Hukuku Kurultayında komisyon üyesi olarak görev alan Ülkü, avukatlık mesleği yanında baro bünyesinde de aktif yönetici olarak çalışmıştır. 2018 yılı Ocak ayında Ankara Barosu tarafından düzenlenen Uluslararası Hukuk Kurultayında düzenleme komitesi üyesi olarak görev almıştır. Aynı yıl Ankara Barosu Denetleme Kurulu üyesi olarak seçilmiştir.

2016-2019 yılları arasında Ankara Barosu Staj Kurulu Üyesi olarak görev alan Ülkü, 2019-2020 yılları arasında Ankara Barosu Staj Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 2019 yılının sonunda Ankara Barosu bünyesinde Turizm Hukuku Kurulunun kurulması için çaba göstermiş ve hali hazırda kurulun kurucu başkanı olarak görevini idame ettirmektedir.

2021 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezine 3 yıl süre ile danışma kurulu üyesi olarak atanmıştır.

Uzmanlık alanlarına yönelik olarak internet sitelerinde köşe yazarlığı yanında dönem dönem radyo programlarına katılmaktadır. Birçok belediye, üniversite, STK (dernek v.b) ve özel şirketler tarafından düzenlenen eğitim programlarında binlerce kişiye avukatlık hukuku, avukatlık mesleğinde kariyer planlaması, turizm hukuku, tüketici hukuku, şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku alanlarında eğitim vermektedir.

Whatsapp
Yetkili
Yetkili
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button